PolskiFrançaise        
 
  
 
 
Kierunek drzwi, jak określić?
 
 
 

Podczas zamawiania drzwi niezwykle ważnym jest właściwe określenie kierunku i sposobu ich otwierania. Rady poniżej pomogą Państwu w łatwy sposób uzyskać odpowiedź jakie drzwi są Państwu potrzebne.

Lewe czy prawe?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Stajemy przodem do drzwi, tak aby skrzydło drzwiowe otwierało się w naszym kierunku (na nas). Jeżeli zawiasy znajdują się po prawej stronie, to drzwi określamy jako prawe. I odwrotnie, jeżeli zawiasy umieszczone są po lewej stronie, są to mamy do czynienia z drzwiami lewymi. Poniżej pomocniczy rysunek.

Co w przypadku gdy zawiasy są niewidoczne (ukryte)? Otwieramy drzwi pamiętając że zawiasy znajdują się po stronie przeciwległej do klamki. Jeśli klamka jest po lewej stronie drzwi, mamy do czynienia z drzwiami prawymi i odwrotnie.
Jakie drzwi potrzebuję?
To bardzo ważna decyzja, nieodpowiednio dobrany kierunek otwierania drzwi będzie wyjątkowo niewygodny w użytkowaniu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kierunku otwierania drzwi? Przede wszystkim powinniśmy dostosować się do traktów komunikacyjnych w mieszkaniu lub domu. Zaleca się stosowanie do prostej zasady: jeżeli podchodzimy do drzwi z prawej strony, to Ÿdrzwi powinny być lewe. Obchodzenie drzwi jest niewygodne i wyjątkowo męczące w dłuższym użytkowaniu. Dobrze gdy drzwi otwierają się na pustą ścianę, na której nie ma wieszaków, luster oraz włączników światła.

 
  
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
 
Grodków, ul.Wrocławska 63
tel.: +48 77 415 36 20
e-mail: info@euro-plast.pl