PolskiFrançaise        
 
  
 
 
Pielęgnacja okien PCV
 
 
 

Stolarka okienna wykonana z PCV uważana jest za jedną z najbardziej odpornych na działanie warunków zewnętrznych. Jednak chcąc korzystać z niej jak najdłużej należy pamiętać, że koniecznym jest przeprowadzenie jej przeglądu i konserwacji.

Pielęgnacja profilu sprowadza się do jego mycia odpowiednimi środkami czyszczącymi. Bezwzględnie należy unikać środków czyszczących o charakterze inwazyjnym (środki ścierne, rozpuszczalniki itp.). Użycie tego typu środków może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń profilu takich jak zmatowanie, przebarwienia, zarysowania. Do mycia profili PCV najlepiej nadają się delikatne środki czyszczące takie jak płyn do mycia naczyń.


Pielęgnacja szyb sprowadza się do mycia ich powierzchni odpowiednimi środkami czyszczącymi. Bezwzględnie należy unikać środków czyszczących o charakterze inwazyjnym np. środki ścierne. Użycie tego typu środków może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń szyby takich jak zmatowanie, zarysowania. Do mycia szyb najlepiej nadają się środki przeznaczone do mycia powierzchni szklanych oraz delikatne materiały (np ircha) lub ręcznik papierowy.

Pielęgnacja okuć to najważniejszy punkt dotyczący pielęgnacji okien, bowiem to właśnie odpowiednia pielęgnacja okuć zapewnia długoletnią bezawaryjność okna. Przegląd okuć powinno się zacząć od sprawdzenia czy żaden z elementów nie jest zużyty lub obluzowany. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy okucia nie są zabrudzone. Żaden z elementów okucia nie może być zanieczyszczony resztkami tynku, cementu, zaprawy murarskiej itp. Jakiekolwiek zabrudzenie tego typu może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia okucia. Wszystkie części ruchome wymagają smarowania lub naoliwienia dwa razy do roku. Środki do konserwacji nie mogą w żaden sposób wpływać na powłokę antykorozyjną okucia. Ostatnią czynnością jaką powinno się wykonać jest regulacja okna (w przypadku rozregulowania).

Pielęgnacja uszczelek jest konieczne aby nasze okno było szczelne przez długie lata. Zaniedbane uszczelki szybko tracą elastyczność, pękają i stają się porowate. Do pielęgnacji uszczelek stosuje się środki takie jak gliceryna, wazelina techniczna, silikon do uszczelek samochodowych itp. Przed zimą można zastosować specjalny środek zapobiegający przymarzaniu uszczelki do okna. Odpowiednie zadbanie o uszczelki zapewni ich elastyczność, to z kolei bezpośrednio wpłynie na szczelność okna.

  
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
 
Grodków, ul.Wrocławska 63
tel.: +48 77 415 36 20
e-mail: info@euro-plast.pl